79737,87 km!

Opublikowano: 2024-04-03 16:49, Numer artykułu: 73105 , Autor: J.Szałkowska

Taki dystans przejechali uczniowie naszej szkoły i sympatycy, biorąc udział w czerwcowej akcji „Rowerowa Stolica Polski”. Tylko niewielu kilometrów brakowało, by dwukrotnie okrążyć Ziemię wokół równika! Kręcili kilometry po to, aby Bydgoszcz zwyciężyła w rywalizacji miast.

Uroczyste zakończenie akcji w naszej szkole odbyło się 11 października br. To wyjątkowe wydarzenie swoją obecnością uświetnił Prezydent Miasta Pan Rafał Bruski.

Ponieważ nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w mieście wśród placówek edukacyjnych, Pani Dyrektor Grażynie Lewandowskiej przekazano dla szkoły niebagatelną nagrodę w wysokości 3000 zł. Osoby, które wykręciły największą liczbę kilometrów, otrzymały pamiątkowe puchary. Najbardziej aktywny był pan Czesław Woniakowski, który przejechał ponad 2018,5 km! Ponad tysiąc kilometrów wykręcił też uczeń klasy VIII (obecnie absolwent szkoły)  Paweł Niemczewski.  Obaj otrzymali gromkie brawa. Najaktywniejszymi kolarzami okazali się drugoklasiści z II B. Przejechali na swoich rowerach wraz z opiekunami i sympatykami aż 8575 km! Wszystkich uczestników akcji  starano się  uhonorować dyplomami i pamiątkowymi medalami.

Nagroda była naprawdę zasłużona! Świadczyła o tym liczba rowerów przyczepionych w czerwcu do stojaków na parkingu. Ten widok robił wrażenie i krzepił serca. Świadczył zarówno o chęci włączenia się do akcji, jak i chęci rywalizacji oraz czerpaniu przyjemności z aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.     W ten sposób, robiąc coś dla swojego zdrowia, robiliśmy też coś dla swojej szkoły.

Zapominalskim należy przypomnieć, że w roku szkolnym 2021/2022 też otrzymaliśmy podobną nagrodę. W obecnym roku szkolnym w czerwcu zapewne też się zmobilizujemy. Dwukrotnie okrążymy równik! Mamy tę moc!

Zachęcamy do zapoznania się z publikcjami dotyczącymi wspomnianej uroczystości:

W Zespole Szkół nr 16 podsumowano udział w akcji Rowerowa Stolica Polski 2023 (tvp.pl)