Aktywna przerwa - Europejski Dzień Języków 2023

Opublikowano: 2023-10-16 20:25, Numer artykułu: 73317 , Autor: J.Szałkowska

Dnia 27 września 2023 (środa) odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Aktywna przerwa przygotowana przez nauczycieli języków obcych. Tematem przewodnim był Europejski Dzień Języków, który został ogłoszony przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na to jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale również przez całe życie.

Podczas trzech przerw uczniowie rozwiązywali zadania językowe, quizy wiedzy o językach obcych w języku angielskim i języku hiszpańskim. Dodatkową atrakcją było malowanie dowolnej flagi europejskiej na ręce. Ponadto w klasie 4b i 4d odbyły się specjalne zajęcia poświęcone Europejskiemu Dniu Języków.

Dziękujemy uczniom, którzy czuwali nad przebiegiem zabawy.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

Nauczyciele Języków Obcych

Katarzyna Furmaniak, Sylwia Kremblewska, Małgorzata Byczyńska