„Mój starszy kolego przeczytaj mi książkę z języka angielskiego”

Opublikowano: 2023-10-16 21:03, Numer artykułu: 73320 , Autor: J.Szałkowska

Innowacja pt. „Mój starszy kolego przeczytaj mi książkę z języka angielskiego” jest realizowana przez grupę uczniów z klasy VI b w roku szkolnym 2023/2024. Szóstoklasiści czytają w klasach pierwszych raz w miesiącu wybrane przez nauczyciela języka angielskiego  uproszczone lektury w j.angielskim. Po wysłuchaniu przeczytanego tekstu przez starszego kolegę pierwszoklasiści tworzą prace plastyczne nawiązujące do zapamiętanych przez nich treści z książki, podpisują rysunki słownictwem lub prostymi strukturami gramatycznymi oraz stworzą ranking najciekawszych easy readers’ów. Celem innowacji jest budowanie wśród dzieci nawyków czytelniczych. Uczniowie starsi mają możliwość podniesienia swoich umiejętności czytelniczych poprzez zwrócenie uwagi na prawidłową wymowę, akcent, intonację, odpowiednie tempo czytania. Szóstoklasiści rozwijają również trudną sztukę wystąpień publicznych, a młodsi słuchanie ze zrozumieniem :)

nauczycielka j.angielskiego  Małgorzata Byczyńska

książka Lunch at the Zoo wyd. Macmillan