Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

Opublikowano: 2023-10-29 22:14, Numer artykułu: 73809 , Autor: J.Szałkowska

Dnia 19.10,w ramach XXXI Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Badmintonie. Gospodarzem i współorganizatorem tej imprezy sportowej była nasza szkoła, SP16. W zawodach udział wzięli także nasi uczniowie, którzy reprezentując szkołę, jak zwykle - nie zawiedli.

W kategorii Igrzyska Dzieci, w turnieju drużynowym dziewcząt, udział wzięły:
Iga Hałasiewicz, Alicja Rydlewska, Maja Sowińska (rezerwowa) i uplasowały się na III miejscu, zdobywając brązowe medale.

W kategorii Igrzyska Dzieci, w turnieju drużynowym chłopców, udział wzięli:
Antoni Jaroszewski, Kacper Pawlikowski, Grzegorz Chirrek (rezerwowa) i uplasowali się na IV miejscu.

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w turnieju dziewcząt, udział wzięły:
Malwina Kulczewska, Małgorzata Witt, Martyna Karolewska (rezerwowa) i uplasowały się na I miejscu, zdobywając złote medale i jednocześnie awansując do rangi wojewódzkiej !

W kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej, w turnieju chłopców, udział wzięli:
Marian Konstanty, Emil Jaśkowiak, Kacper Głatkowski (rezerwowy) i uplasowali się na IV miejscu.

Serdecznie gratulujemy wyżej wymienionych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejny etap.