IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o NATO jest nasz !!!

Opublikowano: 2022-10-28 20:09, Numer artykułu: 59257 , Autor: J.Szałkowska

Dnia 26 października 2022 r. nastąpiło rozstrzygnięcie IV wojewódzkiego konkursu wiedzy o NATO połączony z dniem otwartym w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO przy ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Podczas wizyty  uczestnicy, finaliści i laureaci konkursu mogli zgłębić i utrwalić wiedzę na temat Organizacji Traktatu  Północnoatlantyckiego.

Spotkanie rozpoczęło się prelekcją komandora porucznika Piatra Adamczaka, który jest rzecznikiem prasowym bydgoskiego Centrum Szkolenia. Młodzież przypomniała sobie ile krajów jest członkiem Paktu Północnoatlantyckiego, kiedy NATO zostało utworzone, jakie ma cele, jak funkcjonuje oraz jak wygląda struktura organizacyjna Paktu.

Uczniowie mieli okazję również zadawać pytania bezpośrednio do oficerów NATO z różnych zakątków świata odbywających obecnie służbę na bydgoskim Błoniu.

Pod koniec nastąpiła długo wyczekiwana chwila, czyli ogłoszenie wyników IV edycji konkursu wiedzy.

Po raz kolejny szesnastka zdominowała tegoroczne zmagania.

Z przyjemnością informujemy, że :

I miejsce zdobyła Oliwia Tomaszewska z klasy 8 c

II miejsce należy do Julii Spychalskiej z klasy 8 b

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !