Konkurs plastyczny - Dzień św. Marcina / Martinstag

Opublikowano: 2023-10-20 11:53, Numer artykułu: 73517 , Autor: J.Szałkowska

Latarenka - najpiękniejszy lampion św. Marcina

11 listopada w Polsce to Święto Niepodległości, które kojarzy się nam również z rogalikami świętomarcińskimi. W Niemczech to Dzień Świętego Marcina, święto z długą tradycją, podczas którego organizowane są dla dzieci uroczyste pochody z lampionami – laterankami ulicami miast i miasteczek. Na czele pochodu, niekiedy w towarzystwie orkiestry jedzie na koniu Święty Marcin.

Z okazji tego święta zapraszam uczniów z klas 4-8 do udziału w konkursie plastycznym :"Latarenka - najpiękniejszy lampion św. Marcina".

Konkurs odbędzie się w 2 kategoriach:

a. dla uczniów klas 4-6

b. dla uczniów klas 7-8.

Technika i wielkość lampionu – dowolna. W pracach mogą być zastosowane różnorodne materiały naturalne i sztuczne (papier, folia, drewno, metal, glina i itp.) Wskazane jest ze względów bezpieczeństwa, żeby lampion świecił sztucznym światłem.

Termin wykonania pracy – do 6.11 br.

Rozstrzygnięcie konkursu – 14.11 br.

Ocenie podlegać będzie jakość, estetyka wykonania i pomysłowość.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole w holu głównym na parterze.

Prace przynosimy do p. I. Glazik (sala 14 lub pokój nauczycielski).

Poniżej przykładowy link przedstawiający lampiony, latarenki.