Opłatek Maltański 2022

Opublikowano: 2022-11-25 09:25, Numer artykułu: 60774 , Autor: J.Szałkowska

Nasza szkoła w tym roku szkolnym włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną, której  organizatorem jest Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej. W Bydgoszczy Opłatek odbywa się od 2015 roku. Podopieczni Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszani są z terenu całego miasta. Zaproszone osoby najbardziej potrzebujące Naszej pomocy w tym szczególnym, świątecznym czasie, zostaną obdarowane ,dzięki Naszej Wspólnej pomocy. To będzie dla Nich znak, że o Nich pamiętamy i chcemy Im pomóc w tym ciężkim, wynikającym z obecnej sytuacji czasie.

Wsparcie o jakie proszą Organizatorzy Opłatka to przede wszystkim  wkład do Wigilijnych paczek dla Dorosłych - kawa, herbata, barszcz, cukier, dżemy, przetwory w puszkach. Dla dzieci -  słodycze, przybory szkolne, kosmetyki. Dla dzieci starszych  zabawki i maskotki, a  dla dzieci młodszych, elementy ubrania takie jak; szaliki, czapki, rękawiczki. Można też przynosić produkty o dłuższym terminie ważności: kasza, olej, mąka, ryż, makaron, konserwy, chemia gospodarcza.

Ofiarowane produkty można przynosić do szatni w naszej szkole i pozostawić w kartonie z napisem OPŁATEK 2022.

Akcja trwa do 6 grudnia.

Dodatkowo, dzisiaj (tj. 25.11) od godziny 15:30 do 18:00 w sklepie Biedronka przy ulicy Nad Torem, obecne będą dwie wolontariuszki z naszej szkoły do których koszyka będzie można wrzucić zakupione przez Państwa produkty, które chcielibyście podarować tym najbardziej Potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim włączającym się w niesienie pomocy