Pozytywnie rozkręceni! - rajd rowerowy 28.09.2024 r.

Opublikowano: 2024-09-30 21:09, Numer artykułu: 87165 , Autor: J.Szałkowska

Zanim rajd się na dobre rozpoczął co aktywniejsi na liczniku mieli już 12 kilometrów, mimo że sobotni ranek 28 września raczej zniechęcał niż zachęcał do wyjścia z domu.

Tym bardziej dziwić się należy szesnastce z naszej szesnastki, którzy stawili się wraz z rowerami przed szkołą.  Celem eskapady tym razem był Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oddalony od naszej szkoły o około 8 kilometrów. Uczestnicy wyruszyli, kręcąc najpierw po ścieżce rowerowej, by po około 3 kilometrach zanurzyć się w las zachwycający odcieniami żółtego i oliwkowego.

Pierwszym punktem postojowym było miasteczko ruchu drogowego wyjątkowo puste z racji wczesnej godziny. Dzięki rajdowiczom  rozbrzmiewało gwarem rozmów, piskiem hamulców i brzęczeniem dzwonków. Dla posiadaczy karty rowerowej poruszanie się pod prąd czy przejeżdżanie na czerwonym świetle stanowiło ewidentne naruszenie zasad, ale w tym miejscu i w tym towarzystwie wszystko uchodziło na sucho.

Po odpoczynku przy myślęcińskich stawach wszyscy żwawo ruszyli w drogę powrotną. Minęła ona nadspodziewanie szybko. Wyszło słońce, mimo piachów czy korzeni narzucono niezłe tempo. Nawet najmłodsi kręcili zapamiętale i w mig grupa znalazła się pod szkołą. Na pożegnanie były uśmiechy, rumieńce na policzkach i poczucie zadowolenia. I pytanie: „Kiedy kolejny rajd?”