Przerwa na czytanie

Opublikowano: 2023-10-26 09:21, Numer artykułu: 73810 , Autor: J.Szałkowska

Szkoła Podstawowa nr 16 w Bydgoszczy, po raz pierwszy uczestniczyła w akcji "Przerwa na czytanie" w ramach IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W akcji zaangażowali się zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Rozpoczęliśmy działania kilka dni wcześniej, przygotowując olbrzymią kolorową zakładkę do książek w szkolnej bibliotece. 24 października na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów pogrążonych w lekturze. Najmłodszym dzieciom czytały dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego: Lena, Victoria, Tosia i Ewa. Tego dnia sporo osób odwiedziło szkolną bibliotekę by tam poczytać i później wypożyczyć książkę do domu. Przerwa spędzona na czytaniu minęła niespodziewanie szybko. Uczniowie z żalem oderwali się od książek.