Rajd do stanicy PTTK w Janowie

Opublikowano: 2022-06-24 15:04, Numer artykułu: 55678 , Autor: J.Szałkowska

Do stanicy PTTK w Janowie udaliśmy się w słoneczne sobotnie przedpołudnie 11 czerwca. Po krótkiej podróży autobusem linii 58 wysiedliśmy w Smukale, by niebieskim szlakiem wędrować lasami, podziwiając malownicze meandry Brdy. Wszystkim uczestnikom rajdu dopisywały humory, kondycja była przednia, nikt nie narzekał na tempo wędrówki. Podczas marszu można było podziwiać bujną zieleń i przenikające przez liście promienie słońca. Od czasu do czasu poprzez zasłonę zieleni błyskała tafla leniwie płynącej Brdy.

Szczyptę wiedzy dostali uczniowie przy malowniczej skarpie. Słowa meander (zakole), klif powinny zostać zapamiętane na dłużej.

Gdy zmęczeni maszerowaniem dotarliśmy do stanicy wodnej, mogliśmy pograć w piłkę, pobawić się, porozmawiać, a także odpocząć przy ognisku. Było też pieczenie kiełbasek. Spotkaliśmy tam gościnnych Indian, z którymi pstryknęliśmy sobie kilka fotek. Posileni i uśmiechnięci wracaliśmy nieco inną drogą do Smukały. Stamtąd autobusem dotarliśmy na Czyżkówko, gdzie przed szkołą rajd został zakończony.

Dobrze, że Bydgoszcz położona jest w tak ciekawej okolicy. Mamy wijącą się jak wstążeczka rzekę i piękne lasy. Podziwianie natury w dobrym towarzystwie jest super!

Opiekunowie grupy :

Katarzyna Kożuchowska