RAJD PIESZY PO WDECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

Opublikowano: 2022-06-01 15:06, Numer artykułu: 54584 , Autor: B.Budziak

RAJD PIESZY PO WDECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM

14 maja grupa uczniów z klas 7 uczestniczyła w rajdzie pieszym, który odbył się w ramach edukacji regionalnej realizowanej przez LO nr 7 w Bydgoszczy. Autokarem dotarliśmy do miejscowości Stara Rzeka, skąd wyruszyliśmy w 13-kilometrową trasę wiodącą przez lasy Borów Tucholskich. Szlak prowadził przez teren przekształcony przez lodowiec; podziwialiśmy Jezioro Piaseczno, którego wody znajdują się w pierwszej klasie czystości. W parku można zobaczyć rzadkie gatunki roślin, takie jak: borówkę bagienną, bagno zwyczajne i rosiczkę czy wawrzynka wilczełyko. Po dotarciu do Tlenia, zjedzeniu pysznego obiadu i deseru, uczniowie wzięli udział w konkursie geograficznym dotyczącym walorów turystycznych i przyrodniczych regionu. Ze względu na jubileuszowy charakter rajdu uczestnicy i zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody i dyplomy.

Pogoda, humor i kondycja dopisały wszystkim uczestnikom wycieczki.

Jesienią ruszamy w kolejna trasę.

Opiekun grupy:  Iwona Żywiałowska