Rajd rowerowy do Mochla

Opublikowano: 2022-09-29 19:49, Numer artykułu: 57476 , Autor: J.Szałkowska

W sobotę 17 września o godzinie 10.00 sprzed naszej szkoły wyruszyliśmy wraz z kolegami i nauczycielkami do miejscowości Mochle. Była to zaplanowana wycieczka rowerowa.

Jechaliśmy leśnymi ścieżkami około 13 km w jedną stronę. Robiliśmy kilka przystanków na napicie się wody, krótki odpoczynek i podziwianie przyrody. Kiedy byliśmy w Szczutkach, zwiedziliśmy cmentarz dla zwierząt uroczo położony na niewielkim pagórku. Zdumieliśmy się, jak barwnie i wyjątkowo wygląda to miejsce.

Następnie wyruszyliśmy do stadniny "Pola" w Mochlu. Pan przewodnik pokazał nam różne rasy koni i opowiadał o ich zwyczajach. Mogliśmy pogłaskać te wyjątkowe zwierzęta. Co odważniejsi mogli też odbyć niedługą przejażdżkę konną na padoku. Było też ognisko. Piekliśmy kiełbaski i rozmawialiśmy o wycieczce. Polecam każdemu odwiedzić to miejsce, ponieważ można się dużo dowiedzieć o koniach i hodowli tych zwierząt.

Taki rajd jest  poza tym niezłym sprawdzianem możliwości fizycznych uczestników. Przejechaliśmy około 27 kilometrów, zmęczeni, ale zadowoleni zajechaliśmy przed szkołę. Nawet słońce się do nas uśmiechało.