Rowerowa Stolica Polski - 1 czerwca ruszamy!

Opublikowano: 2024-05-29 07:47, Numer artykułu: 83646 , Autor: B.Budziak

Rowerowa rywalizacja zaczyna się 1 czerwca!

Prosimy o wsparcie!

Każdy kilometr się liczy! 700 uczniów razy czas spędzony z rodziną + przyjaciele i znajomi dają taką liczbe kilometrów, którą nie pokona żaden wyczynowy kolarz ani rower elektryczny! 

Dajmy dobry przykład! Kształtujmy nasze ciało, dbajmy o zdrowe i ekologiczne postawy! Rower to najlepsze lakarstwo na choroby układu krążenia! Można zdrowo spędzać całe dnie z telefonem - jak jeździmy na rowerze a telefonu uzywamy do rejestrowania naszej aktywnosci :)  

Już dwa razy zdobyliśmy tytuł Najbardziej rowerowej szkoły! w Zeszłym roku byliśmy na trzecim miejscu w Bydgoszczy w kwalifilacji ogólnej! Nasi uczniowie, ich rodzice, znajomi i drużyny, które tworzą, są najlepsze i niepokonane! Wierzymy, że w tym roku również uda nam się powtórzyć naszą rowerowa dominację!  

Nasza szkoła na pierwsze dni rowerowego szaleństwa dwa konkursy!

  1. Klasa, która od 1 do 9 czerwca (godzina 20:00) przejedzie najwięcej kilometrów idzie z wychowawcą na lody – fundatorem nagrody jest Pani Dyrektor Grażyna Lewandowska
  2. 1  czerwca w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim Rada Osiedla Wilczak-Jary  organizuje dzień dziecka będzie tam stała żółta budka BZZZT CAFE – pierwsze 30 osób, które dotrą na ul.Nakielską na ten festyn na rowerze, odnajdą żółtą budkę, pokażą aplikację i to że jeżdżą dla naszej szkoły otrzymają lody (można negocjować zamiast lodów kawę) – na lody zapraszamy również dorosłych, którzy kręcą kilometry dla naszej szkoły – sponsorami są BZZT CAFE oraz Polski Związek Motorowy ul. Nakielska 71A

Uwaga! Prosimy o polubienie profili PZM Nakielska na Facebooku oraz BZZZT CAFE

Jeśli te firmy uzyskają minimum dodatkowych 100 polubień na Facebooku obiecały ufundować kolejną partię lodów dla zawodników z naszej szkoły – kliknijmy w link, nas to nic nie kosztuje oni zamiast płacić za reklamę kupią nam lody :)

Facebook PZM Nakielska

https://www.facebook.com/p/Polski-Zwi%C4%85zek-Motorowy-Bydgoszcz-ul-Nakielska-100066815872969/?_rdr

Facebook BZZT CAFE

https://www.facebook.com/profile.php?id=61557208064083  

Tak jak w zeszły roku wszystkie nagrody, medele, puchary, które rozdajemy w szkole,  kupujemy za pozyskane we własnym zakresie środki finansowe. Prosimy o wsparcie naszych działań - zapraszamy wszystkich, którzy chcą przekazać nagrody dla uczestników naszej zabawy!

Obiecujemy moc konkursów. Prosimy również o motywowanie się do działania, zapraszanie do drużyn klasowych sąsiadów i znajomych.   

Na stronie Aktywna Bydgoszcz czytamy: "Najbardziej rowerowa szkoła 2023 w Bydgoszczy to Zespół Szkół nr 16, a w Metropolii - Szkoła Podstawowa w Żołędowie. Już niedługo przekonamy się, czy uda się im obronić tytuł." - Walczmy o nasze zdrowie, ruch na świeżym powietrzu, dobry przykład i wspólnie spędzony czas! Kto ma wygrać jak nie MY!

Każdy kilometr się liczy! Każdy systematyczny ruch wyrabia w nas dobre nawyki, kształtuje zdrowe przyzwyczajenia!

Razem Wygramy! Piersze miejsce i .... siłę oraz zdrowie!  

Zapraszamy na oficjalne rajdy organizowane przez Bydgoszcz:

1 czerwca o północy , wystartujemy również i my. Zapraszamy na nocne kręcenie ulicami Bydgoszczy. Rajd wyruszy ze Starego Rynku. (Na ten rajd nie obowiązują zapisy tylko sprawne oświetlenie) 

Na pozostałe rajdy obowiązują zapisy https://b4sportonline.pl/aktywne_miasta/  prosimy obserwować https://www.facebook.com/aktywnabydgoszczpl

2 czerwca (niedziela) – Nakło nad Notecią (30 km)

8 czerwca (sobota) – Łabiszyn (39 km)

15 czerwca (sobota) – Łąki Studzienieckie (33 km)

22 czerwca (sobota) – Pruszcz (33 km)

29 czerwca (sobota) – Wierzchucinek (34 km)

 

Nagrody gwarantowane przez nasze miasto:

Dla wszystkich, którzy pokonają od 500 km do 999 km, będzie to sakwa na telefon na ramę,

od  1000 km do  1499 km nagroda to sakwa na kierownicę,

1500 km lub więcej – specjalna koszulka Rowerowej Stolicy Polski marki SISU.

po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę: https://www.aktywna.bydgoszcz.pl/news/860/metropoliabydgoszczpowalczyotyturowerowejstolicypolski2024

  

Jak dołączyć? Nic prostszego!

  • znajdź i pobierz aplikację "Aktywne Miasta" z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore)
  • dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz "Rywalizacje"
  • w zakładce "Publiczne" wybierz "Rowerowa Stolica Polski dla Miast”
  • wybierz Metrolpolię Bydgoszcz i swoją gminę (Miasto Bydgoszcz)
  • wybierz grupę - z którą się identyfikujesz - Zespół Szkół nr 16

Poniżej przedstawiamy filmik jaki nakręcili uczniowie w zeszłym roku,który wyjaśnia, krok po kroku, jak zainstalowac aplikację i kręcić kilometry dla naszego miasta i szkoły!

https://zs16.edu.bydgoszcz.pl/jak-wspierac-nasza-szkole-w-rowerowej-rywalizacji-w1,1020,68524.html

 

Zostały dodane do naszej szkoły brakujące klasy. Aby się przenieść klikamy w rywalizacje RSP DLA MIAST potem w zakładkę informacje i przenieś się.