Święto Edukacji Narodowej

Dobroci.

O krainie słońca.

(Zbigniew Jerzyna Nauczyciel)

Białe bluzki kłębiące się od rana na  szkolnych korytarzach niosły jasną informację. Coś się dzieje!

Tak, 13 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Były laurki, uśmiechy, wiele miłych słów, życzenia. Oczywiście odbyła się też akademia dla całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej. Głos zabrała Pani Dyrektor Grażyna Lewandowska oraz Przewodniczący Rady Rodziców Pan Marcin Dorofiejczyk. Podkreślili w swoich wystąpieniach, że święto dotyczy wszystkich pracowników oświaty, gdyż bez zaangażowania pracowników obsługi szkoły nie mogłyby funkcjonować. Przypomnieli, że wiedza jest ważną życiową wartością. Mówili też o szacunku do nauczycieli jako formie wyrażania wdzięczności.

Ożywczym elementem apelu były rytmiczne piosenki chóru szkolnego i zespółu Ententino działającego przy MDK nr 6. Uwagę słuchaczy przykuły oryginalne życzenia odczytane przez uczniów klasy 8. Wygłoszone wiersze uświadomiły, że wiedza jest wartością nieprzemijającą i uniwersalną.

Wszystkim Nauczycielom oraz innym Pracownikom Szkoły życzymy poczucia satysfakcji z wykonywanej pracy, dużo cierpliwości i wyrozumiałości dla wybryków uczniowskich, wielu powodów do śmiechu i duuuuuuuużo zdrowia!