Szesnastka na Małej Kępie Ostromeckiej

Opublikowano: 2023-10-01 21:41, Numer artykułu: 72478 , Autor: J.Szałkowska

W sobotę przedstawiciele klas 6c, 7a i 7d powędrowali w rejon Małej Kępy Ostromeckiej, dołączając do grupy uczniów z 7 LO oraz SP 15. Wycieczka odbyła się w ramach edukacji regionalnej realizowanej w „Siódemce”.

Rajd rozpoczęliśmy na zrewitalizowanym rynku  Starego Fordonu, skąd ruszyliśmy na 13-kilometrową trasę. Przeszliśmy na drugą stronę Wisły Mostem Fordońskim, którego patronem jest Rudolf Modrzejewski, polski i amerykański budowniczy i konstruktor tego typu budowli.

Wędrowaliśmy po zalewowej dolinie Wisły, porośniętej przez las łęgowy z wierzbą, wikliną nadrzeczną i chmielem. Rejon doliny Wisły jest siedliskiem wodnego ptactwa, którego odgłosy towarzyszyły nam podczas wędrówki. Mijaliśmy nieczynny cmentarz ewangelicki, poznając zróżnicowaną pod względem religijnym kulturę regionu.

Pogoda, humory i pozytywna energia jak zwykle dopisywały wszystkim uczestnikom pierwszego, w tym roku szkolnym, rajdu pieszego.

Zapraszamy na kolejny jeszcze jesienią!!! :)