Warsztaty ekologiczne w Myślęcinku

Opublikowano: 2022-10-17 19:55, Numer artykułu: 58504 , Autor: J.Szałkowska

30.09.2022 grupa uczniów z klas 6 i 7 uczestniczyła w warsztatach terenowych i laboratoryjnych w Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Uczestnikami wycieczki zostali autorzy najciekawszych projektów edukacyjnych dotyczących prawidłowych zachowań ludzi wobec dzikich zwierząt. W trakcie zajęć uczniowie pobierali próbki wody z pobliskiego stawu, następnie przeprowadzali analizy fizykochemiczne pobranego materiału. Wszyscy zostali zapoznani z zasadami prowadzenia obserwacji przy użyciu mikroskopu stereoskopowego oraz mikroskopu optycznego. Określali zapach, kolor, przezroczystość, ph, oglądali pod mikroskopem organizmy zawarte w próbkach. Oceniali stan czystości wody na podstawie organizmów, będących wskaźnikami czystości wód. Zajęcia okazały się dla wszystkich bardzo interesujące. W trakcie drogi powrotnej skorzystaliśmy z możliwości przypomnienia sobie dziecięcych zabaw na świeżym powietrzu :)

Uczniowie jednogłośnie wyrazili chęć powrotu na kolejne warsztaty.

Opiekun grupy – Iwona Żywiałowska