Warsztaty o pieniądzu

Opublikowano: 2023-03-15 09:24, Numer artykułu: 65555 , Autor: J.Szałkowska

Uczniowie klasy 2 c mieli niebywałą okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Prowadzili je w formie warsztatów uczniowie klasy 1b I LO w Bydgoszczy, pod opieką swojego nauczycielan p. Aleksandry Zygowskiej.  Młodzież licealna realizuje w tym roku ogólnopolski projekt edukacyjny pt. „Złota szkoła NBP”, skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów.  Podczas dwugodzinnych zajęć młodsi uczniowie mieli okazję poszerzyć swoje wiadomości i uzyskać wyjaśnienie nowych, trudnych pojęć, takich jak: ekonomia, konsument, bank centralny, budżet domowy, budżet państwa. W trakcie  zabawy wykorzystywane i przeliczane były edukacyjne banknoty, które stanowiły również nagrodę za poprawnie udzieloną odpowiedź. Podczas warsztatów dzieci miały okazję popisać się posiadaną wiedzą na temat roli i funkcji banków, sposobów oszczędzania i roli pieniądza w życiu człowieka. Sposób przekazywanej przez starszych kolegów wiedzy zasługiwał na ogromne uznanie. Miłym akcentem na zakończenie zajęć były pięknie przygotowane upominki dla każdego z uczestników. To był niezwykle emocjonujący dzień.

Dziękujemy Wam starsi koledzy!