Wędrówka po ulicach Bydgoszczy

Opublikowano: 2022-04-04 17:17, Numer artykułu: 52087 , Autor: B.Budziak

Wędrówka po ulicach Bydgoszczy
19 marca 2022 o godzinie 9:00 uczniowie SP 16 wraz z opiekunami przybyli na zbiórkę, by wspólnie wyruszyć na „Marsz na Orientację wzdłuż 18 Południka” nawiązujący do lat 20 ubiegłego wieku. Impreza rozpoczynała się w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Hetmańskiej 34 gdzie młodzież otrzymała kolorowe mapy ikarty do wypisania punktacji.
Uczestnicy dojechali do startu autobusem. Rajd rozpoczął się o godzinie 10, podczas niego należało odnaleźć oznaczone na mapie obiekty architektoniczne. Uczestnicy wybrali trasę czterokilometrową, na której do odszukania było 20 dzieł takich jak: pomnik Łuczniczki, dom słynnej aktorki Poli Negri, Mural Józefa Święcickiego. Dzieci musiały dopasować daty do danego tworu. Czas wędrówki umilała im słoneczna pogoda. Po odszukaniu wszystkich punktów uczestnicy udali się w kierunku mety, by zdać swoje kartyuzupełnione odpowiednimi znakami z trasy. Na zakończenie opiekunowie, by upamiętnić wycieczkę zrobili pamiątkowe zdjęcie z organizatorem imprezy. Do szkoły powrócili o godzinie 13 i rozeszli się do domów. Cała wyprawa trwała 4 godziny.
Marsz na Orientację był ciekawą i aktywną formą spędzania czasu w sobotni poranek. W tym wydarzeniu wzięły udział osoby z różnych klas, dlatego była szansa na nawiązanie nowych znajomości. Wszyscy świetnie się bawili jednocześnie poznając nowe zakątki miasta Bydgoszcz.