Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach

Opublikowano: 2022-10-28 21:11, Numer artykułu: 59264 , Autor: J.Szałkowska

Zachęcamy wszystkich uczniów  klas VI – VIII naszej szkoły do wzięcia udziału w XI Edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.                                              Bohaterem tegorocznej edycji jest „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

Konkurs składa się z III etapów ( szkolny, rejonowy, wojewódzki ).

Etap szkolny odbędzie się 30 listopada (środa) o godzinie 12 :00 w naszej placówce.

Do etapu rejonowego kwalifikuje się uczestnik, który uzyska co najmniej 65 % punktów możliwych do uzyskania na etapie szkolnym.

Zadania konkursowe na każdym etapie będą obejmowały wybrane wiadomości i umiejętności wymienione w podstawie programowej z historii, wos, geografii i języka polskiego w kl. VI – VIII szkoły podstawowej określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej oraz z religii określone w programie nauczania.

LITERATURA OBOWIĄZUJĄCA NA ETAPIE SZKOLNYM, REJONOWYM I WOJEWÓDZKIM :

Podręczniki, zeszyty ćwiczeń, atlasy dopuszczone do użytku szkolnego, przeznaczone do kształcenia ogólnego uwzględniające podstawę programową określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej z historii, wos, geografii i języka polskiego w kl. VI – VIII szkoły podstawowej oraz z religii.

Dodatkowe pozycje w załączniku poniżej !!!

Pliki do pobrania: