Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny o Wielkich Polakach - XII edycja

Opublikowano: 2023-11-06 18:21, Numer artykułu: 74419 , Autor: J.Szałkowska

Zachęcamy wszystkich uczniów  klas VI – VIII naszej szkoły do wzięcia udziału w XII Edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

Bohaterem tegorocznej edycji jest „Andrzej Szwalbe – życie i działalność na tle historii Polski".

Konkurs składa się z III etapów ( szkolny, rejonowy, wojewódzki ).

Etap szkolny odbędzie się 7 grudnia (czwartek) o godzinie 12 :00 w naszej placówce.

Do etapu rejonowego kwalifikuje się uczestnik, który uzyska co najmniej 65 % punktów możliwych do uzyskania na etapie szkolnym.

Zadania konkursowe na każdym etapie będą obejmowały wybrane wiadomości i umiejętności wymienione w podstawie programowej z historii, wos, geografii i języka polskiego, religii i muzyki w kl. VI – VIII szkoły podstawowej określone w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej oraz z muzyki określone w programie nauczania.

WYKAZ OBOWIĄZUJĄCEJ LITERATURY NA ETAPIE SZKOLNYM, REJONOWYM I WOJEWÓDZKIM

Podręczniki, zeszyty ćwiczeń, atlasy dopuszczone do użytku szkolnego, przeznaczone do kształcenia ogólnego uwzględniające podstawę programową określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie podstawy programowej z historii, wos, geografii i języka polskiego, muzyki oraz z religii w kl. VI – VIII szkoły podstawowej.

Dodatkowe pozycje w załączniku poniżej !!!

Osoby zainteresowane proszone są o zgłoszenie się do pani Joanny Szałkowskiej w terminie do 1 grudnia br.