XI Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

Opublikowano: 2023-09-24 15:33, Numer artykułu: 72000 , Autor: J.Szałkowska

Obchody Dnia Niepodległości za kilka tygodni, ale już dzisiaj zapraszamy starszych uczniów naszej szkoły do udziału w XI Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Celem konkursu jest :

1. Popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej.
  2. Doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, z uwzględnieniem nazw własnych związanych z historią odzyskiwania niepodległości przez Polskę (1914/1918-1989).
  3. Kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.
  4. Rozwój zainteresowań humanistycznych i dociekliwości poznawczej: językowej i historycznej.

Konkurs skierowany jest dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych i odbędzie się w dwóch etapach :

1. etap szkolny - dyktando - 27 września ( środa ) - godzina 13 : 00
  2. etap wojewódzki - dyktando - 26 października br.

Dyktando zostanie przeprowadzane w dwóch kategoriach wiekowych:

1. szkoły podstawowe klasy IV-VI,
  2. szkoły podstawowe klasy VII-VIII,

Zapisy do udziału w konkursie ortograficznym u Pani :

- Katarzyny Kożuchowskiej

- Małgorzaty Rembiasz