Zapraszamy do rywalizacji rodziców, uczniów i nauczycieli

Opublikowano: 2022-05-20 16:46, Numer artykułu: 54059 , Autor: B.Budziak

Nasza szkoła jest jedną z najbardziej rowerowych szkół w Bydgoszczy. Codziennie rowerami przyjeżdża na zajęcia około 150 osób. Z rozmów wiemy, że wielu rodziców również aktywnie spędza czas na rowerowym siodełku.

Zachęcamy do wzięcia udziału w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Większość z nas i tak jeździ na rowerze, cała trudność to zainstalowanie aplikacji i uruchamianie jej przed podrożą.

Każdego roku indywidualni uczestnicy akcji mogą wygrywać nagrody ufundowane przez miasto. Nasza szkoła, którą będziemy wspierać też ma szanse na otrzymanie sprzętu sportowego.

Dodatkowo w imieniu Dyrekcji szkoły oraz Rady Rodziców ogłaszamy wewnętrzny  konkurs  na najlepszego rowerzystę Zespołu Szkół nr 16

Nagrody będą przyznawane w kategorii

1. Uczeń klasy 1-3
  2. Najaktywniejsza klasa 1-3
  3. Uczeń klasy 4-6
  4. Najaktywniejsza klasa 4-6
  5. Uczeń klasy 7-8
  6. Najaktywniejsza klasa 7-8
  7. Klasa z największą liczbą aktywnych uczestników
  8. Nauczyciel
  9. Wychowawca
  10. Pracownik szkoły
  11. Rodzic
  12. Sympatyk szkoły - osoba, którą namówimy do zdobywania punktów dla ZS nr 16

Dodatkowo dla zespołu klasowego ( Uczeń, wychowawca, nauczyciel, rodzic, sympatyk), który przejedzie łącznie więcej kilometrów niż klasa sportowa - 8d ufundowana będzie pizza lub lody – od wychowawcy klasy, który tak wierzy w chłopaków, że rzucił w ich imieniu wyzwanie całej szkole.

Akcja trwa przez cały miesiąc czerwiec, ale zamrażamy wyniki na pod koniec roku szkolnego - 22 czerwca.

Prosimy wychowawców o wyznaczenie koordynatorów klasowych wśród rodziców i uczniów, którzy będą dopingowali klasy, przekazywali informacje oraz wspierali przy organizacji różnych wyjazdów, akcji organizowanych przez szkołę i nasze kochane miasto.

Będą wyjazdy szkolne( klasowe, grupowe, tematyczne) i miejskie, rajdy i wycieczki.

Jak przyłączyć się do akcji.

1. Instalujemy aplikacje Aktywne miasta na poniższym linku znajdziemy potrzebne informacje

1. Klikamy w zakładkę „Rywalizacje”
  2. Wybieramy rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!
  3. Wybieramy zakładkę Edukacja (Jeśli administratorzy nic nie ziemną)
  4. Szukamy Zespół Szkół nr 16 (Szkoła Podstawowa nr 16 wchodzi w skład zespołu)
  5. Wybieramy klasę, którą wspieramy
  6. Wsiadamy na rower kiedy tylko możemy i kręcimy kilometry

Więcej informacji o rywalizacji można poszukać na stronie

Walczymy o nagrody dla naszej szkoły oraz prestiż dla naszych uczniów. Żadna szkoła nie ma tylu rowerów i tylu stojaków :) przed swoim budynkiem. To zwycięstwo się nam należy.

Dbajmy o środowisko, nasze zdrowie, oszczędzajmy pieniądze - wsiadajmy na rowery!

W imieniu

Dyrekcji szkoły